איטום גגות​

רבים יסכימו איתנו כי יש הרבה דברים שהם מוכנים לקחת על עצמם, אך אין הרבה דברים יותר גרועים מגג שהתחיל לדלוף. ברוב המקרים אנו לא נצפה לגג דולף והוא פשוט יגיע אלינו משום מקום, בין אם נשמע אותו, נראה אותו דולף כבר בחלל הבית ו/או נרגיש אותו בהוצאות המים החודשיות. גג שלא נאטם בצורה ראויה יכול לגרום ללא מעט בעיות, לפגוע בתשתיות הבית ואף להשחית את רכושנו הפרטי לפיכך אין מן הנמנע שנצטרך לאטום את הגג בעת הקרובה. חברת איטום נתן ובניו בע"מ הינה אחת החברות המובילות במשק בתחום האיטום ופה על מנת לעשות לכם מעט סדר בבלאגן.

מתי אנו נרצה לבצע איטום גגות?

איטום גגות הינה אחת מן המלאכות השכיחות ביותר בעולם האיטום. אנשים רבים שואלים את עצמם מתי יהיה הזמן הטוב ביותר לאטום את הגג שלהם. אנו מאמינים כי הזמן הטוב ביותר לאיטום הגג שלכם יעשה בקיץ מאחר ובקיץ כל המים, האדים והלחות מתאבים מן עליית הגג וזהו הזמן הטוב ביותר לביצוע המלאכה. מאחר ולא צפוי גשם בתקופה זו אין מן הנמנע שמדובר בתקופה הטובה ביותר בה נוכל לתת לחומרי האיטום את היכולת להתייבש ולהתקבע בצורה איכותית על הגג שלנו.

יחד עם זאת, ברוב המקרים אנו רואים כי אנשים אינם מקדימים "תרופה למכה" ומוצאים את עצמם משקיעים לא מעט משאבים בחורף. אנו נרצה לבצע איטום גגות בחורף כאשר יהיה חשש סביר ולו הכי קטן לדליפה מן הגג. במצבים אלו אנו נרצה לעבוד אך ורק עם בעל מקצוע המתמחה בתחום אשר ידע איך לגשת אל המלאכה בחורף הקשה.

מה עלינו לדעת לפני שאנחנו מבצעים איטום גגות?

החלטתם לבצע איטום גגות ואתם תוהים מה הם הדברים אותם אתם תצטרכו לדעת טרם המלאכה. כאשר אנחנו מדברים על איטום גגות אנו מדברים על מלאכה אשר המטרה המרכזית שלה היא להעניק לתושבי הבית פתרון איטום ובידוד מפני העולם שבחוץ תוך כדי שהיא מכינה את הגג שלנו בצורה נכונה אל החורף לשם מניעת נזקי תשתיות ו/או נזקי רטיבות אשר ישפיעו בצורה ישירה על איכות החיים שלנו ועל הכיס שלנו.

כמו כן, לפני שאנחנו מבצעים עבודת איטום גגות אנו נרצה לבדוק כי אנחנו עובדים עם חברה בעלת ניסיון, ותק ומוניטין המתמחה בתחום שתדע לתת לנו בדיוק את המענה המקיף שאנחנו צריכים. ריכזנו עבורכם בהמשך המאמר מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור את בעל המקצוע הטוב ביותר עבורכם.

"הגג שלי דולף, מה אני צריך לעשות?"

בעת האחרונה אתם מרגישים שמשהו מעט מוזר בבית, אתם שומעים קולות של טפטופים לאורך כל הלילה אך מצד שני כל הבית שלכם יבש. החלטתם לעלות אל הגג שלכם וגיליתם איך שלא – הגג דולף. אנשים רבים במצב כזה תוהים מה ניתן לעשות, כאשר אנחנו מדברים על גג דולף לרבות גג רעפים דולף אנו מדברים על מלאכה לא פשוטה אשר מצריכה מיומנות ומקצועיות לשם טיפול נכון, איכותי וכוללני בבעיה. אנו ממליצים לכם לפנות באופן בהול אל בעל מקצוע המתמחה בתחום אשר ידע לאפיין את הבעיה שלכם ולתת מענה בזמן אמת.

סוגי איטום גגות: מה הם הסוגים המובילים?

אם נחזור אחורה מספר עשורים אנו נראה כי רוב מלאכות בעולם האיטום גגות היו נעשות באמצעות זיפות של החגג ותו לא. כיום עם התפתחות עולם הטכנולוגיה ועליה הרבה במודעות בעולמות האיטום אנו רואים מגוון רחב של אפשרויות לצד סוגים רבים של חומרי איטום בהם נוכל לעשות חלק בעת המלאכה. ריכזנו עבורכם את סוגי האיטום הפופולריים ביותר:

 • יריעות ביטומניות – אחת השיטות הנפוצות ביותר לאיטום גגות אלו הם היריעות ביטומניות אשר ידועות כיריעות חזקות ובעלות עמידות גבוהה. היריעות נחתכות בהתאם לתכנית עבודה מפורטת ומסודרת ובאפיון מלא של החלל, לאחר מכן מבוצעת פעולת ריתוך של היריעות והלבשה לאורך כל הגג. יריעות אלו הפכו לבחירתם הטבעית של אלפי משקי בית, יזמים ואנשים מן עולם הנדל"ן אך יחד עם זאת אנו למדים כי יריעות אלו אינן שחקניות סולו טובות ויש צורך בשילוב של יריעות אלו יחד עם חומרים נוספים לרבות חומרי איטום אקריליים אשר מצליחים לתת יחד מעטפת מלאה הן מבחינת עמידות, גמישות ובטיחות.
 • זפת חם – זפת ברוב המקרים תהיה האסוסיאציה הראשונה שעולה לנו לראש כאשר אנחנו מדברים על איטום גגות. הלכה למעשה מדובר בשיטה המסורתית והשכיחה ביותר לאיטום הגג שלנו. שיטה זו הינה שיטה אשר הוכיחה את עצמה לאורך מאות שנים ונחשבת לשיטה בטוחה ואיכותית לאיטום הגג שלכם.
 • חומרי איטום ביטומנים – חומרי איטום אלו גם הם לא שחקני "סולו" טובים אך הם לגמרי עוזרים לתזמורת להפיק צליל מושלם. לרוב אנו נעשה שימוש בחומרי איטום ביטומנים כאשר אנו נרצה לבצע תיקונים נישתיים וספציפיים על גב הגג שלנו – חומר איטום ביטומנים ידועים כחומרים איכותיים, גמישים, עמידים ובעלי יכולת חיבור מושלמת עם חומרי איטום אחרים מה שהופך אותם לשחקני מפתח בעולם האיטום.
 • חומרי איטום אקריליים – במרוצת השנים אנו רואים עליה משמעותית בכל הקשור לחומרי איטום אקריליים, בעלי מקצוע ומשקי בית רבים החלו להבין את היתרונות הטמונים בחומרים אלו ולעבוד איתם באופן קבוע בכל הקשור לעולמות האיטום. אנו לרוב נשתמש בחומרים אלו כאשר אנו נרצה לבצע איטום ספציפיות ו/או איטום של חללים קטנים במיוחד. יחד עם זאת חומרי איטום אקריליים מכילים מגוון רחב של יתרונות ומתכתבים בצורה מושלמת והרמונית עם חומרי איטום רבים.
 • חומרי איטום פוליאוריטנים – חומר איטום זה נחשב אחד מן החומרים המובילים ביותר והשכיחים ביותר לביצוע עבודות איטום. אנו למדים כי בעלי מקצוע רבים סובלים מחוסר נגישות אל הגג של הלקוחות שלהם וכתוצאה מכך העבודה הופכת להיות לא בטיחותית, קשה ולעיתים גם לא יעילה. דרך חומרי איטום פוליאוריטנים לרבות פוליאוריטן מוקצף אנו יכולים לבצע איטום בהתזה יחד עם מכונה ייעודית ולאטום את הגג בצורה מקצועית, מהירה, חסכונית ואיכותית.
 • יריעות PVCיריעות אלו נחשבות לשיטת איטום מוכרת ושכיחה בשוק. יריעת PVC הינן יריעות הנחשבות יריעות גמישות אך עבות ורחבות באותה הנשימה. כמו כן יריעות אלו עמידות בפני נזקי מזג האוויר ומתכתבות בצורה מושלמת עם האקלים הים תיכוני ולכן מאוד נפוצות בעולם האיטום והבידוד. כמו כן את יריעות אלו ניתן למצוא במגוון רחב של צבעים, עמידות לאורך זמן רב ומהוות פתרון מושלם לאיטום גגות לאורך זמן.

שילוב נכון של חומרי איטום גגות

כמו שכבר הצלחתם להבין ישנם לא מעט חומרי איטום המיועדים לאיטום הגג שלכם, יחד עם זאת כל חומר כשלעצמו יכול לתת עבודה טובה אך לאו דווקא מספקת. יחד עם זאת שילוב של חומרים איכותיים הנעשה בצורה נכונה ובתבונה יכול להוביל לתוצאות איכותיות ומרחיקות לכת. אנו נרצה לעבוד עם חברה בעלת ניסיון ומוניטין אשר תאפיין את הצרכים של הגג שלנו ותפעל ללא לאות לשם עבודה עם מספר חומרי איטום גגות אשר מטרתם לתת לגג שלנו מעטפת מלאה – הן מפני נזקי מזג האוויר, בידוד, איטום, תנאי חום קיצוניים, דליפות ועוד.

האם ניתן לאטום את הגג שלנו בצורה עצמאית?

אחת מן התהיות המרכזיות בעולם איטום הגגות הוא האם ניתן לאטום את הגגות בצורה עצמאית או שמא נצטרך לבעל מקצוע. בתור התחלה אנו נגיד שאנחנו מעריכים את הרצון הטוב שלכם לדאוג לעצמכם אך יחד עם זאת כאשר אנחנו מדברים על איטום גגות אנו מדברים על מלאכה אשר צריכה לעשות במקצועיות, בבטיחות רבה ויחד עם כל ההיתרים והאישורים הרלוונטיים.

במרוצת השנים פגשנו אנשים רבים אשר ניסו לחסוך כסף ולאטום את הגג שלהם בעצמם, כתוצאה מכך אותם אנשים מצאו את עצמם מעורבים בתקריות בטיחות רבות ומשקיעים משאבים, זמן וכסף רב. לכן, ההמלצה שלנו היא לפנות אל בעל מקצוע אשר ידע איך לאפיין את הגג שלכם ולתת לו את המעטפת הטובה ביותר.

החשיבות בעבודה עם בעל מקצוע המתמחה באיטום גגות

כיום ניתן למצוא לא מעט בעלי מקצוע המציגים את עצמם כאנשים המתמחים באיטום גגות. יחד עם זאת אנו רואים חשיבות רבה בעבודה עם בעל מקצוע המתמחה באיטום גגות ופועל לפי כל ההיתרים והרישיונות הרלוונטיים. במרוצת השנים פגשנו לא מעט לקוחות פרטיים ואף עסקיים אשר החליטו לנסות לפתור את בעיות האיטום בעצמם ו/או פנו לנותן שירות ללא ניסיון והבנה רחבה בעולמות האיטום.

כתוצאה מכך מצאו את עצמם אותם משקי בית פרטיים ולקוחות עסקיים מבזבזים לא מעט זמן, כסף ומשאבים בקריאה אל בעל מקצוע המתמחה בתחום שיפתור עבורם את הבעיה. לכן אנו תמיד יוצאים מנקודת הנחה שבנושאי איטום לרבות נושאים אחרים הקשורים לבטיחות – הזול ברוב הפעמים הוא גם היקר.

בדיוק לשם כך אנו נרצה לעבוד אך ורק עם חברה המתמחה בתחום הפועלת מספר עשורים ללא לאות ובעלת מוניטין גבוה. אתם לבטח תוהים איך למצוא בעל מקצוע המתמחה באיטום גגות, בדיוק לשם כך בפסקה הבאה אנשי המקצוע של חברת איטום נתן ובניו בע"מ עשו לכם מעט סדר.

בחירת בעל מקצוע המתמחה באיטום גגות: איך לעשות זאת בצורה נכונה?

מחיפוש קטן במנועי החיפוש וברשתות החברתיות אנו רואים לא מעט בעלי מקצוע ונותני שירות המציגים את עצמם כבעלי מקצוע המתמחים באיטום גגות. יחד עם זאת, אף אחד מאיתנו לא רוצה ללכת שולל ולעבוד עם בעל מקצוע שלא מבין במלאכה ואנחנו לגמרי מבינים אתכם, תמיד צריך להיות עם יד על הדופק. ריכזנו עבורכם מספר פרמטרים שיעזרו לכם לבחור את בעל המקצוע הטוב ביותר עבורכם:

 • המשולש הקדוש: ניסיון, ותק ומוניטין – המשולש הקדוש הוא אחד הדברים החשובים ביותר אותם נרצה לבדוק כאשר אנחנו מתחילים התקשרות עם בעל מקצוע המציג עצמו כמתמחה באיטום גגות. אנו נרצה לבדוק כי בעל המקצוע איתו אנו עובדים הינו בעל ניסיון, ותק ומוניטין בעולמות האיטום. בעל מקצוע בעל ניסיון ותק ומוניטין ידע איך לגשת בצורה נכונה אל הפרויקט שלנו ואף לפעול בדרכים יצירתיות כשיצטרך.
 • עבודה עם חומרים גלם איכותיים – ישנה חשיבות גדולה לחומרי הגלם איתם אנו עובדים, לכן אין מן הנמנע כי בעל מקצוע המתמחה בעולמות האיטום יעבוד אך ורק עם חומרים גלם איכותיים ומקוריים אשר הינם עומדים בכל הדרישות ותווי התקן העולמיים והישראלים כאחד. אנו ממליצים לכם לבדוק כבר בשיחה הראשונית עם אלו חומרי גלם בעל המקצוע עובד ולבדוק האם מדובר בחומרים איכותיים בעלי מוניטין וכל האישורים הרלוונטיים.
 • אישור משרד העבודה לעבודות בגובה – איטום גגות הינה מלאכה הנעשית לרוב בגובה. משרד העבודה קבע כי מקצועות בהם צריך לעבוד בגובה לרבות איטום גגות דורשים את אישור משרד העבודה לשם אישור ביצוע עבודות בגובה. אישור זה ניתן לאחר קורסים והשתלמויות אשר במהלכם שמים דגש על בטיחות ומקצועיות. בדקו כי בעל המקצוע איתו אתם עובדים בעל אישורים אלו – כך תוכלו לדעת שאתם מדברים עם בעל מקצוע בעל ניסיון המתמחה בתחום ולוקח את עצמו את חיי העובדים שלו ואת הסובבים בכובד ראש ובבטיחות רבה.
 • אחריות מקצועית לעבודה – בעל מקצוע בעל ניסיון המתמחה בתחום ידע לתת אחריות מקצועית לעבודה שלו מאחר והוא בטוח באיכות העבודה. אנו ממליצים לכם לבדוק האם בעל המקצוע איתו אתם עובדים נותן אחריות מקצועית לעבודה, מה אותה אחריות כוללת ולאיזה פרק זמן.
 • בעל כל הרישיונות הרלוונטיים – בדקו כי בעל המקצוע איתו אתם עובדים מחזיק בכל הרישיונות וההיתרים הרלוונטיים לביצוע המלאכה לרבות – אישור קבלן שיפוצים, אישור משרד העבודה לעבודות הנעשות בגובה.
 • כיסוי ביטוחי למשך המלאכה – במרוצת השנים פגשנו לא מעט בעלי מקצוע מעולם השיפוצים והבנייה אשר הגיעו לטפל במלאכה מסוימת והשאירו אחריהם לא מעט מלאכות שתצטרכו לתקן לאחר מכן. אנו נרצה לעבוד אך ורק עם בעל מקצוע אשר מציע עבורנו כיסוי ביטוחי לאורך כל המלאכה – מרגע אפיון הצרכים שלנו וכתיבת תכנית העבודה ועד גמר המלאכה.
 • תכנית עבודה מפורטת ומסודרת לצד חוזה בכתב – בכדי להימנע מאי נעימויות אנו מציעים לכם לעבוד אל מול תוכנית עבודה מפורטת ומסודרת לצד חוזה בכתב המסדיר בצורה הטובה ביותר את העלויות, החומרים והשירות אותו אתם מקבלים מן קבלן איטום גגות.

כמה זמן מחזיק איטום לגג?

מדובר בשאלת השאלות, אף אחד מאיתנו לא רוצה לשים כסף לשווא. כיום אנו למדים כי עבודה עם בעל מקצוע בעל ניסיון ומוניטין לצד תכנית עבודה מפורטת ומסודרת המותאמת לגג שלכם ולצרכים שלכם יכולה להחזיק בין 10-20 שנה ללא שום בעיה.

בדקו כי ניתנת אחריות בסוף מלאכת איטום גגות

עבודת איטום גגות איננה עבודה זולה, אף אחד מאיתנו לא רוצה להזמין קבלן איטום גגות ולמצוא את עצמו לאחר מספר חודשים מזמין קבלן נוסף לשם טיפול בבעיה שוב. אנו ממליצים לכם לבדוק כבר בשלב הראשוני כי ניתנת אחריות לאיטום הגג לפרק זמן סביר – כך תוכלו לדעת שבכל בעיה שתהיה לכם בתקופה הקרובה יהיה לכם למי לפנות ולא תצטרכו להוציא כסף מיותר. כמו כן, אין מן הנמנע כי עבודה עם בעל ניסיון ו-ותק בתחום תרחיק אתכם אלפי מונים מסיטואציה שכזו.

אמרתם איטום גגות אמרתם איטום נתן ובניו בע"מ

איטום נתן ובניו בע"מ הינה אחת החברות המובילות בישראל הפועלת למעלה מ – 2 עשורים ללא לאות בתחום. החברה מציעה מגוון רחב של פתרונות איטום לצד שירותים נוספים בפריסה ארצית המוענקים ללקוחות פרטיים, לקוחות עסקיים, חברות ומוסדות. החברה מבצעת בין התיר איטום ביריעות ביטומניות, יציקות בטקל, שימוש במצלמה טרמית ייעודית ומתקדמת, איטום בסנפלינג לצד עבודות בגובה הנעשות באישור משרד העבודה, איטום בזפת חם.

כל העבודות נעשות תוך כדי שימוש בחומרים מתקדמים ואיכותיים בעלי תו תקן ישראלי לצד כל האישורים הרלוונטיים לביצוע המלאכה. בין קהל לקוחות החברה ניתן למצוא מגוון רחב של עיריות, מוסדות, חברות, יזמים ואף משקי בית פרטים אשר הפכו את החברה לביטוי שגור ולביתם השני.

אנו מזמינים אתכם לבחור נכון – זה הזמן לבחור איטום נתן ובניו בע"מ

איטום גגות

מדוע חשוב לבצע איטום גגות כבר מתחילת הבניה?

חשוב לשלב מערכות איטום מתקדמות במיוחד כאשר מדובר בגגות חדשים בתחילת הבנייה, ולכן יש להקפיד וליישם איטום של גגות על פי הנדרש בתקן ובמיוחד כאשר גג של כל מבנה עמוס במתקנים רבים כמו דודי שמש, מתקני מיזוג אוויר ועוד, יכולה להתעורר בעיה לאטום גגות כאלה אלא עם מערכות איטום שמתבצעות במריחה ובהתזה, לעומת זאת חומר הזפת פחות מקובל לשימוש כיום עקב התחזוקה הרבה שנדרשת לאחר שנים בודדות, ולכן כיום אוטמים גגות בעיקר עם יריעות.  כיום יש להקפיד גם על יציקת שיפועי גג מחומר הבטון כדי לקבל תשתית חזקה ויציבה בראש המבנה, כך זה יקטין באופן משמעותי את הסיכון לחדירת מים, במיוחד במבנים גדולים כמו במפעלי תעשיה, באולמות ספורט או במחסנים. חשוב להקפיד על ביצוע איכותי שיעניק הגנה מלאה לתקופת שנים ארוכה, ובמקרים בהם לא מקפידים על הכללים המחייבים עלולים להתעורר בעיות של התרופפות במבנה או חדירות של מים ונוזלים. איטום גגות איכותי חשוב כדי ליצור מבנה איכותי ומתקדם ביותר, עם בנייה חדשנית ובטיחותית שתהיה עם ערך ערך רב ויכולת שימור לשנים רבות. מוצרי איטום איכותיים צריכים להיות חלק בלתי נפרד מפרויקטים גדולים במשק, אם מדובר במוסדות וארגונים ואם מדובר בפרויקטים של משרדים והם יהיו חייבים לכלול פתרונות איטום איכותיים שיבטיחו איטום בטוח לכל חלק במבנה.

מדוע יש צורך באיטום לגג?

כיוון שגג הבית נמצא מעל לראשינו, הוא למעשה מגן עלינו ונותן מחסה, ולכן יש לגג חשיבות רבה ועליונה, וגם לאיטום הגג משמעות גדולה ורבה, כי רק חשיבות של איטום נכון בחומרים איכותיים הוא ימנע מצבים שכיחים של רטיבויות מהגג, צורך באיטום נוסף שעלותו יקרה, טיפות מים שחודרות בימי חורף קרים וגורמות לרטיבות בצידי הקירות או לסכנות וכדומה.

מדוע מומלץ לבחור בחומרים איכותיים לאיטום?

לכן כאשר נבצע עבודה מקצועית בשילוב של חומרי איטום איכותיים בלבד, רטיבות חוזרת מגגות ומכל סיבה שהיא במיוחד בחורף לא יהיו חלק משגרת חיינו בשום מבנה והם לא יגרמו לנו לנזקים בכל פעם. ועם חומרי איטום איכותיים לא יהיה גם צורך לחזור ולחדש איטום ולערוך תיקונים רבים כל כמה שנים.

שתפו ברשתות חברתיות

באותו נושא

איטום גגות בחיפה

איטום גגות בצפון

כאשר מדובר באיטום גגות בצפון, פתרונות אמינים ועמידים הם קריטיים. תנאי מזג האוויר הקיצוניים באזור זה דורשים טיפול נוסף, איטום ותיקוני גגות. במאמר זה נחקור

קרא עוד »
איטום גגות בחיפה

איטום גגות ברמת גן

כשמדובר בהגנה על הבית שלכם, גג אטום היטב הוא קריטי. במאמר זה נדון בבעיות הגג הנפוצות של בעלי בתים ברמת גן, סימנים לגג פגום, יתרונות

קרא עוד »
איטום גגות בפתח תקווה

איטום גגות בפתח תקווה

נמאס לכם להתעסק עם גגות דולפים בחיפה? איטום הגג שלכם יכול להיות הפתרון שאתם מחפשים. שירותי איטום גגות חיוניים להגנה על ביתכם מפני ההשפעות המזיקות

קרא עוד »
איטום גגות בחיפה

איטום גגות בחיפה

נמאס לכם להתעסק עם גגות דולפים בחיפה? איטום הגג שלכם יכול להיות הפתרון שאתם מחפשים. שירותי איטום גגות חיוניים להגנה על ביתכם מפני ההשפעות המזיקות

קרא עוד »
איטום מבנים

איטום מבנים

  איטום מבנים הינה מלאכה אשר צריכה להיעשות בצורה מקצועית ומיומנת על ידי בעל מקצוע מתמחה בתחום. אנו עדים למגוון רחב של מצבים בהם אנו

קרא עוד »

איטום בהתזה

עולמות האיטום טומנים בחובם לא מעט אתגרים ושיטות לשם איטום גגות. אחת מן השיטות המובילות והמודרניות כיום בעולמות האיטום נקראת איטום בהתזה. שיטה זו נותנת

קרא עוד »