זיפות גגות​

עושים מעט סדר: מה זה זיפות גגות?

זיפות גגות נחשבת אחת המלאכות השכיחות, הלכה למעשה ניתן למצוא מגוון רחב של שיטות בהן ניתן לאטום את הגג שלנו כאשר השיטה המובילה והמסורתית ביותר תהיה יחד עם זפת. חומר זה נחשב לאחד החומרים האיכותיים ביותר ונותן לנו מעטפת מלאה לגג שלנו. אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות אודות זיפות גגות – בדיוק לשם כך אנשי המקצוע של איטום נתן פה בכדי לעשות לכם סדר.

אנו מניחים שיצא לכם לשמוע את הביטוי "זיפות גגות" לא פעם אך אתם עדיין תוהים מה זה בדיוק אומר. כאשר אנחנו מדברים על זיפות גגות אנו מדברים על פעולה הנעשית במטרה לאטום את הגג שלכם באמצעות מריחת זפת חמה עליו אשר מתחת הזפת החמה אנו נראה יריעה הנפרשת במטרה להחזיק את הזפת ולקשר בצורה מושלמת בין הגג אל הזפת. זפת חם נחשב לאחד מן החומרים המובילים ביותר בעולמות האיטום ויש לכך לא מעט סיבות.

מתי אנו נרצה לבצע זיפות גגות?

אתם מעוניינים לזפת את הגג שלכם ואתם תוהים מתי הלכה למעשה יש ומומלץ לזפת את הגג. אנו נרצה לבצע זיפות על גגות המכילים מגוון רחב של דודי שמש לצד מנועי מזגנים. יחד עם זאת אנו נרצה לזפת את הגג שלנו במטרה למנוע מקרים של רטיבות, נזילות, עובש, טחב ופטריות לצד עמידה אל מול נזקי מזג האוויר. כמו כן ההמלצה שלנו היא לזפת את הגג בחודשי הקיץ החמים לפני שהגשמים מגיעים ופוקדים אותנו כאשר העדיפות תהיינה בין חודש מאי לחודש ספטמבר. יחד עם זאת בהנחה ותרצו לבצע את איטום הגג באמצעות זפת במהלך החורף תצטרכו לחכות לתחזית המצביעה על 4-5 ימים ללא גשם לפני ביצוע הזיפות.

כל כמה זמן מומלץ לזפת גגות?

זיפות גגות הינה מלאכה חשובה אשר עוזרת לכם לשמור על איטום הגג והבית שלכם אל מול העולם שבחוץ. אנו מאמינים כי זפות גגות צריך להיעשות כל 3-5 שנים לשם שמירה על גג חזק, איכותי ואטום ולהימנע ממצבים של רטיבויות, נזילות, עובש, טחב ופגיעה של נזקי מזג האוויר. יחד עם זאת אנו נרצה לבצע סיוד גג לאחר זפת מאחר והזפת מתחממת בשמש במטרה לשמור על הקשיחות שלה – נרצה לעשות זאת כל שנה לפני תחילת הקיץ.

מהם היתרונות בשימוש בזפת לגג?

היתרון העיקרי של השימוש בזפת לאיטום גגות הוא בעיקר ידוע במחיר הזול שלה, כי היא נמוכה כמעט עד חצי מהמחיר של יריעות איטום, הזיפות הוא גם עבודה פשוטה יחסית לביצוע, וגם איש איטום מקצועי ומיומן לנושא מבצע עבודה זו בזמן קצר ובקלות רבה. ניתן לבצע זיפות גגות על כל גג, מכל סוג שיהיה גם אם הוא עמוס ומורכב ביותר ועם יחידות של מזגנים ודודים רבים על הגג, ניתן יהיה למרוח שם את הזפת בקלות רבה, לעומת זאת לא ניתן לעשות כשמבצעים איטום ביריעות, כי אז יש צורך בהרמה של כל החפצים על הגג דבר הגוזל זמן רב ויוקר בעבודה. יחד עם זאת החסרונות בשימוש בזפת לאיטום הם בעיקר באיכות החומר של הזפת, כי בניגוד ליריעות הביטומניות, הזפת דורש תחזוקה רבה, לעומת זאת מהרגע ששמו לכם יריעות על הגג האיטום החומר מחזיק מעמד לעשר השנים הקרובות לפחות. הזפת הוא חומר שדורש סיוד של הגג בכל שנה וכן זיפות מחדש כל כמה שנים. הזפת גם נוטה להתרחב בחום ולהתכווץ בקור דבר שישפיע ישירות על איכות איטום הגג. לכן מרבית קבלני האיטום אינם בוחרים לבצע איטום גגות בזפת, מהסיבה שזהו איטום לא איכותי מספיק במיוחד כיום עם שימוש בחומרים מתקדמים יותר. הזפת עלול ליצור בעיות כבר לאחר שנים מעטות וגג מטפטף ולכן בסיכום כללי כחומר זול הוא יקר לטווח הארוך.

זיפות גגות נחשבת אחת השיטות המובילות והנפוצות ביותר לשם איטום הגג שלכם כאשר השיטה השנייה הינה איטום ייעודי המתבצע ביריעות ביטומניות. זיפות גגות נעשה יחד עם מריחת זפת חמה עליו יחד עם יריעה הנפרשת מתחתיו לשם החזקת הזפת. אנו רואים אלפי משקי בית במרוצת השנים אשר בוחרים בזפת כבחירתם הטבעית לאיטום הגג ויש לכך לא מעט יתרונות:

 • חומר איטום זול – אחד מן היתרונות של איטום גגות באמצעות זפת טמון במחיר של זיפות גגות. אנו למדים כי שימוש בזפת לאיטום הגג איננו יקר כלל ואף נמוך בצורה משמעותית ממקביליו בעולמות האיטום. כמו כן המחיר לא בא על חשבון האיכות ומדובר באחד החומרים האיכותיים ביותר לשם איטום הגג.
 • עבודה קלה ופשוטה לביצוע – זיפות גגות איננה לוקחת זמן רב בהנחה והיא נעשית על ידי בעל מקצוע המתמחה בתחום. הלכה למעשה מדובר בעבודה קלה, מהירה ופשוטה מה שמוזיל בצורה משמעותית את זמן העבודה של בעל המקצוע ואת המחיר אותו אנו נשלם.
 • ניתן ליישם על כל גג – אנו למדים כי זיפות גגות הוא סוג איטום אשר נוכל ליישם על כל גג, אין זה משנה אם מדובר בגג עמוס, גג בעל קשיי ניידות ו/או כל קושי אחר. במהלך זיפות גגות אנו נזיז את הדודים, הקולטים ומנועי המזגנים השונים כדי לבצע את
  המריחה – דברים אותם לא נוכל לעשות בשיטות אחרות (לדוגמא: יריעות ביטומניות).

איך מתבצעת מלאכת זיפות גגות?

זיפות גגות איננה מלאכה פשוטה וצריכה להיעשות על ידי בעל מקצוע המתמחה בתחום אשר ידע לאפיין את הגג שלכם בצורה טובה ולפעול בצורה יצירתית לשם יישום הזפת על הגג. במהלך מלאכת זיפות גגות אנו רואים מגוון רחב של שלבים:

 • מתחילים בניקיון הגג – אחד הדברים החשובים ביותר לפני מלאכת זיפות גגות מתחיל בניקיון הגג. כל לכלוך ולו הכי קטן אשר נמצא על גבי הגג בזמן מריחת הזפת עלול לפגוע ביכולות ובאפקטיביות האיטום שנעשה. לכן בעל המקצוע בראש ובראשונה יפעל ללא לאות על מנת לנקות את הגג בצורה מקצועית לרבות – לכלוך, אבק, שברי זכוכית וכל דבר אשר יעמוד בדרך ויוכל לפגוע בצורה ישירה בזיפות הגג.
 • שכבות ייסוד – לאחר ניקיון הגג בצורה מקצועית יפעל בעל המקצוע לשם מריחת שכבות ייסוד, שכבות אלו מבטיחות חיבור מושלם ואיכותי בין הזפת אותה אנו מיישמים אל מול שטח הגג.
 • הרמת קולטי שמש – בשונה משיטות אחרות (לדוגמא: יריעות ביטומניות) באיטום באמצעות זפת אנו נרים את קולטי השמש על מנת שלא יתלכלכו מן המלאכה, כמו כן במטרה להפוך את הגג לחלל נגיש יותר ולבצע זיפות מלא ואיכותי לכל החלל.
 • זיפות הגג בצורה מקצועית – לאחר שניקינו את הגג, מרחנו את שכבות הייסוד, הרמנו את קולטי השמש הגיע הזמן לזפת את הגג בצורה מקצועית. לרוב זיפות גג יעשה באמצעות 2 שכבות של זפת במטרה לייצר שכבת איטום חזקה, איכותית ועמידה אשר תצליח להחזיק מעמד ולתת פתרון איטום בחורף הקשה ביותר.
 • סיוד הגג – אנו למדים כי זפת מתחממת מאוד מהר, על אחת כמה וכמה כאשר אנחנו מדברים על חודשי הקיץ החמים. בעל מקצוע המתמחה בתחום יפעל ללא לאות לשם סיוד הגג לשם מניעת התחממות הזפת ולשמירה מרבית על אפקטיביות האיטום.
 • ניקיון הגג לאחר המלאכה – לאחר סיוד הגג אנו נרצה לנקות שוב את הגג ניקיון יסודי על מנת להבטיח את ניקיון הגג לאחר המלאכה.
 • מבחן הצפה –  אחרי שניקינו את הגג בעל המקצוע יפעל לשם מבחן הצפה בו תיבדק לראשונה איכות האיטום ויעשו התאמות בשטח בהנחה ויהיה צורך.

איטום גג באמצעות זיפות איננה מלאכה שלוקחת המון זמן, יחד עם זאת מלאכה זאת צריכה להיעשות יחד עם בעל מקצוע המתמחה בתחום אשר ידע לתת עבורכם את המעטפת הטובה ביותר לצרכים שלכם.

מה הם הדברים המשפיעים על מחיר העבודה?

זיפות גגות הינה אחת מן המלאכות המבוקשות ביותר בחודשי הקיץ ולקראת חודשי החורף הקרים. כאשר אנחנו מדברים על מחיר זיפות גגות אנו רואים מגוון רחב של היבטים אשר משפיעים בצורה ישירה על העבודה. ביניהם אנו נראה:

 • גודל הגג – אנו למדים כי גודל הגג משפיע בצורה ישירה על מחיר העבודה. אנו למדים כי ככל שהגג גדול יותר כך המחיר למטר יקטן, ככל שהגג קטן יותר תיאלצו לשלם מחיר גבוה יותר למטר.
 • סיוד הגג – סיוג הגג הינה מלאכה הנעשית לאחר איטום וזיפות הגג. אנו למדים כי מחיר סיוד גג משפיע גם הוא על מחיר העבודה, ככל שהגג גדול יותר כך מחיר הסיוד לפי מטר יהיה קטן יותר. יחד עם זאת חשוב לציין כי עלויות לסיוד הגג לפי מטר מרובע אינן גבוהות בדרך כלל ונחשבות לשירות משלים לאחר זיפות לשם הבטחת האיטום.
 • ניסיון ומוניטין של בעל המקצוע – הניסיון, הותק והמוניטין של בעל המקצוע משפיעים גם הם על מחיר העבודה – ככל שתעבדו עם בעל מקצוע המתמחה יותר בתחום כך תשלמו יותר. אך חשוב לציין שעבודה עם בעל מקצוע ללא ניסיון בתחום אולי יכולה להיות זולה לטווח הקצר אך יקרה מאוד לטווח הארוך.
 • החודש בשנה – אנו לרוב נרצה לעשות זיפות גגות בחודשי הקיץ על מנת להכין את הגג בצורה נכונה אל החורף שפוקד את מדינתנו. כאשר אנחנו מזמינים איש מקצוע בחורף אנו למדים כי
  המחירים עלולים מעט להשתנות בהתאם למורכבות הזיפות והסיוד ולתנאי האקלים השונים.

האם ניתנת אחריות על זיפות גגות?

אנשים רבים תוהים האם ניתנת אחריות על מלאכת זיפות גגות. אנו למדים כי כל בעל מקצוע ו/או קבלן המתמחה בתחום מיישם מדיניות אחרת בשטח. אנו למדים כי מרבית הקבלנים נותנים אחריות מקצועית לפרק זמן סביר שתוקפה מותנה בהלבנת הגג. אנו ממליצים לכם לבדוק לפני הזמנת המלאכה כי בעל המקצוע נותן אחריות על זיפות הגג ומנחה אתכם איך לשמור על הגג לאורך זמן.

זיפות גגות

האם מומלץ להשתמש בזיפות הגגות כשיטת איטום?

אמנם זיפות הגגות בחומר הזפת זו שיטת איטום פשוטה, נוחה וזולה, אך מצד שני זו שיטת איטום  שעלולה לא להיות איכותית ועמידה לטווח הארוך וכן היא דורשת גם תחזוקה רבה. השיטה השנייה המקובלת יותר והאיכותית העומדת גם בתו תקן נדרש היא איטום באמצעות יריעות ביטומניות.

האם האיטום עמיד לאורך זמן?

כיום השימוש הנפוץ באיטום גגות הוא באמצעות יריעות שמציעות חומר מקצועי איכותי יותר ועמיד לאורך זמן. הזפת הוא חומר איטום גמיש ועמיד מפני חדירת מים, אך מצד שני הוא לא מחזיק מעמד לאורך זמן ודורש לא מעט עבודה ותיקונים כדי לשמר אותו ולזיפות גגות בחומר הזפת יש למעשה יותר חסרונות מאשר יתרונות.

אמרתם זיפות גגות – אמרתם איטום נתן

חברת איטום נתן ובניו נחשבת לאחת החברות הוותיקות והמובילות בישראל בעולמות האיטום. החברה פועלת כבר למעלה מ – 25 שנה ללא לאות בתחום האיטום והפכה לבחירתם הטבעית של אלפי משקי בית, עסקים, מוסדות ממשלתיים ורשויות מוניציפליות. החברה מתמחה באיטום ומציעה מגוון רחב של פתרונות איטום לרבות – זיפות גגות, איטום ביריעות ביטומניות, איטום בסנפלינג ואיטום בזפת חם תוך כדי שימוש בחומרי הגלם האיכותיים והמתקדמים ביותר לצד תו תקן ישראלי מחמיר.

אנו מזמינים אתכם להצטרף אל חוג לקוחותינו המונה אלפי לקוחות ברחבי הארץ – זה הזמן לבחור נכון, זה הזמן לבחור איטום נתן ובניו.

שתפו ברשתות חברתיות

באותו נושא

איטום גגות בחיפה

איטום גגות בצפון

כאשר מדובר באיטום גגות בצפון, פתרונות אמינים ועמידים הם קריטיים. תנאי מזג האוויר הקיצוניים באזור זה דורשים טיפול נוסף, איטום ותיקוני גגות. במאמר זה נחקור

קרא עוד »
איטום גגות בחיפה

איטום גגות ברמת גן

כשמדובר בהגנה על הבית שלכם, גג אטום היטב הוא קריטי. במאמר זה נדון בבעיות הגג הנפוצות של בעלי בתים ברמת גן, סימנים לגג פגום, יתרונות

קרא עוד »
איטום גגות בפתח תקווה

איטום גגות בפתח תקווה

נמאס לכם להתעסק עם גגות דולפים בחיפה? איטום הגג שלכם יכול להיות הפתרון שאתם מחפשים. שירותי איטום גגות חיוניים להגנה על ביתכם מפני ההשפעות המזיקות

קרא עוד »
איטום גגות בחיפה

איטום גגות בחיפה

נמאס לכם להתעסק עם גגות דולפים בחיפה? איטום הגג שלכם יכול להיות הפתרון שאתם מחפשים. שירותי איטום גגות חיוניים להגנה על ביתכם מפני ההשפעות המזיקות

קרא עוד »
איטום מבנים

איטום מבנים

  איטום מבנים הינה מלאכה אשר צריכה להיעשות בצורה מקצועית ומיומנת על ידי בעל מקצוע מתמחה בתחום. אנו עדים למגוון רחב של מצבים בהם אנו

קרא עוד »

איטום בהתזה

עולמות האיטום טומנים בחובם לא מעט אתגרים ושיטות לשם איטום גגות. אחת מן השיטות המובילות והמודרניות כיום בעולמות האיטום נקראת איטום בהתזה. שיטה זו נותנת

קרא עוד »