משווק מורשה מוטורולה​

זיפות גגות​

יתרונות וחסרונות השימוש בזפת

 

היתרון העיקרי של השימוש בזפת לאיטום גגות הוא בעיקר ידוע במחיר הזול שלה, כי היא נמוכה כמעט עד חצי מהמחיר של יריעות איטום, הזיפות הוא גם עבודה פשוטה יחסית לביצוע, וגם איש איטום מקצועי ומיומן לנושא מבצע עבודה זו בזמן קצר ובקלות רבה. ניתן לבצע זיפות גגות על כל גג, מכל סוג שיהיה גם אם הוא עמוס ומורכב ביותר ועם יחידות של מזגנים ודודים רבים על הגג, ניתן יהיה למרוח שם את הזפת בקלות רבה, לעומת זאת לא ניתן לעשות כשמבצעים איטום ביריעות, כי אז יש צורך בהרמה של כל החפצים על הגג דבר הגוזל זמן רב ויוקר בעבודה. יחד עם זאת החסרונות בשימוש בזפת לאיטום הם בעיקר באיכות החומר של הזפת, כי בניגוד ליריעות הביטומניות, הזפת דורש תחזוקה רבה, לעומת זאת מהרגע ששמו לכם יריעות על הגג האיטום החומר מחזיק מעמד לעשר השנים הקרובות לפחות. הזפת הוא חומר שדורש סיוד של הגג בכל שנה וכן זיפות מחדש כל כמה שנים. הזפת גם נוטה להתרחב בחום ולהתכווץ בקור דבר שישפיע ישירות על איכות איטום הגג. לכן מרבית קבלני האיטום אינם בוחרים לבצע איטום גגות בזפת, מהסיבה שזהו איטום לא איכותי מספיק במיוחד כיום עם שימוש בחומרים מתקדמים יותר. הזפת עלול ליצור בעיות כבר לאחר שנים מעטות וגג מטפטף ולכן בסיכום כללי כחומר זול הוא יקר לטווח הארוך.

 

זיפות הגגות כשיטת איטום נוחה

 

אמנם זיפות הגגות בחומר הזפת זו שיטת איטום פשוטה, נוחה וזולה, אך מצד שני זו שיטת איטום  שעלולה לא להיות איכותית ועמידה לטווח הארוך וכן היא דורשת גם תחזוקה רבה. השיטה השנייה המקובלת יותר והאיכותית העומדת גם בתו תקן נדרש היא איטום באמצעות יריעות ביטומניות.

 

זיפות גגות חומר איטום גמיש

 

כיום השימוש הנפוץ באיטום גגות הוא באמצעות יריעות שמציעות חומר מקצועי איכותי יותר ועמיד לאורך זמן. הזפת הוא חומר איטום גמיש ועמיד מפני חדירת מים, אך מצד שני הוא לא מחזיק מעמד לאורך זמן ודורש לא מעט עבודה ותיקונים כדי לשמר אותו ולזיפות גגות בחומר הזפת יש למעשה יותר חסרונות מאשר יתרונות.

זיפות גגות​
זיפות בירושלים