איטום ביריעות בירושלים​

מדוע מומלץ להשתמש באיטום יריעות להגנה משינויי טמפרטורה קיצוניים?

 

כשיטות איטום ביריעות בירושלים נפוצות ביותר בכל בארץ מקובל להשתמש ביריעה הביטומנית, כיוון שאלו יריעות שעשויות מביטומן, חומר חזק ועמיד לשינויי טמפרטורה קיצוניים ושהוא תוצר לוואי של תהליך זיקוק הנפט, והוא דומה בתכונות שלו לחומר הזפת. הביטומן נמצא בתוך מעטפת עמידה שמעניקה לו הגנה מפני שינויי טמפרטורה קיצוניים ולכן היא מספקת ליריעה עמידות גבוהה וחשובה מפני פגיעות מכאניות שונות. יריעות איטום ביטומניות משמשות בעיקר לצורך איטום גגות, מרפסות וגגות מרוצפים, אך זוהי יריעה שגם יעילה לצרכי איטום מרתפים, מבנים תת קרקעיים או לשם איטום רצפות. את היריעות הביטומניות ניתן להניח ישירות על גבי הבטון החשוף או על גבי הגגות שעברו תהליכי זיפות. לעומת זאת היריעות פחות מתאימות על גבי גגות בעלות איטום אקרילי.

 

האם יריעות איטום מגיעות בגדלים שונים?

 

 

 

יריעות איטום הביטומניות משווקות ללקוח ומגיעות בצורה של גלילים ובגדלים שונים, ומצמידים אותן אל המשטח זו לצד זו באמצעות ריתוך. היריעות נחשבות לחומר איטום עמיד וגמיש, שיכול להחזיק מעמד לאורך זמן. אלו יריעות שעמידות גם בפני פגיעות מכאניות, אינן נהרסות בשמש והיתרון הגדול שלהן הוא שיש להחליפן רק אחת לעשר שנים ובמידה ומתגלה פגם באיטום ניתן לבצע תיקון מקומי בקלות. ליריעות ציפוי המעניק הגנה מפני קרני השמש וחוסך צורך במריחת שכבת הלבנה. השיטה נחשבת ליקרה יחסית בשל הצורך בעבודות הכנה מדוקדקות של הגג, ועקב הדיוק הנדרש בעת הנחת היריעות. במידה ועל הגג מותקנים אביזרים כגון דודי שמש, יש לפרק את האביזרים בתחילת העבודות ולהחזירם בסיום הנחת היריעות, וזה עלול להאריך את זמן העבודה.

 

מדוע איטום גגות ביריעות היא השיטה הנפוצה ביותר?

 

 

האיטום כיום באמצעות יריעות היא אחת משיטות האיטום הנפוצות ביותר לא רק בארץ אלא גם בעולם. יריעות האיטום משמשות הן לצורך איטום פנימי במבנה או לאיטום חיצוני של חלקי הבניין וביניהם כמובן את איטום הגג, הרצפות, איטום של מרתפים או של קירות. יריעות איטום הן נפוצות גם לצרכי איטום במבנים תת קרקעיים וכן עבור מבנים של מאגרי מים ובריכות. בארץ נעשה שימוש בשלושה סוגים עיקריים של יריעות שהן יריעות איטום הביטומניות, יריעות איטום PVC ויריעות איטום EPDM.

משווק מורשה מוטורולה​

זיפות בירושלים